We verhogen uw pensioen per 1 januari 2026
Jaarlijks beoordelen wij of uw pensioen kunnen verhogen, zoals vastgelegd in het pensioenreglement. Of dit ook mogelijk is, hangt af van onze financiële situatie. Voor 2026 kunnen we uw pensioen verhogen. Hieronder leggen we uit hoe wij tot dit besluit komen en wat dit voor u betekent.
Pensioenfonds bp streeft naar behoud van koopkracht
In de pensioenregeling staat hoe wij omgaan met toeslagen (indexatie). Er is geen geld gereserveerd voor toeslagverlening. Elk jaar bekijken wij opnieuw of de financiële ruimte groot genoeg is om de pensioenen te verhogen. Lees meer bij Verhoging van pensioen.
Bij die afweging houden wij dit jaar niet alleen rekening met de inflatie, maar ook met de geplande buy-out.
Volledige indexatie op basis van het reglement is mogelijk
De Nederlandse inflatie over 2025 bedraagt 3,3%. De uitkomst van de indexatieformule laat zien dat er voldoende financiële ruimte is om het pensioen per 1 januari 2026 te verhogen ter compensatie van deze inflatie. Er is bovendien geen sprake meer van openstaande inhaalindexatie uit eerdere jaren.
Bij een verhoging van 3,3% blijft de financiële positie van het fonds verantwoord en is de impact op de geplande buy-out evenwichtig en aanvaardbaar.
Afweging tussen indexatie en buy-out
Bij het besluit over de indexatie is ook gekeken naar de geplande buy-out. Via de buy-out draagt het pensioenfonds zijn pensioenverplichtingen over aan een verzekeraar. De verzekeraar hanteert een vaste manier om het pensioen te laten stijgen en gaat daarbij uit van de Europese inflatie.
Het bestuur heeft besloten om uw pensioen per 1 januari 2026 volledig te verhogen volgens het pensioenreglement, dus met 3,3%. Deze keuze is van invloed op de toekomstige verhogingen na de buy-out, deze zullen hierdoor iets lager uitvallen. Uit onze berekeningen blijkt echter dat, door de verhoging van 3,3% per 1 januari 2026, dit verschil pas op lange termijn en in beperkte mate gevolgen heeft voor een beperkte groep deelnemers.
Zorgvuldige balans
Bij dit besluit heeft het bestuur ook gekeken naar de financiële ruimte van het fonds en de buffers die nodig zijn voor de toekomst en de buy-out.
Door nu volledig te indexeren en tegelijk oog te houden voor de periode daarna, blijft het fonds financieel gezond. Zo zorgen we ervoor dat we zowel vandaag als in de toekomst verantwoord met uw pensioen omgaan.
Pensioengerechtigden ontvangen een nabetaling van hun pensioenuitkering
Heeft u over de periode van 1 januari 2026 tot en met mei 2026 een pensioenuitkering ontvangen? Dan ontvangt u rond 23 juni de nabetaling van de toeslagverlening, gelijk met uw pensioenuitkering over juni 2026.